Omlet nasıl yapılır tarifini vereceğim. Şimdi yapacağımız omlet tek kişilik omlettir siz kişi sayısına göre çoğaltabilirsiniz.1 kişilik omletimizi yaptıktan sonra 7 çeşit malzemeyle 7 farklı omlet şeklinide çok pratik tarifini şimdi yapacağımız omletin alt tarafına tarifini vereceğim.

Omlet malzemeleri

  • 2 adet yumurta
  • 20 gr eritilmiş tereyağı
  • ½ çay kaşığı tuz

Omlet nasıl yapılır

omlet yapımı

Omlet yapılışı: bir kab içerisinde yumurtaları çatalla iyice çırpın, içine tuzu ilave edin, omlet tavasını kuru olaraktan kızdırın. eritilmiş tereyağını kızdırılmış tavaya dökün, yumurtaları omlet tavasının içine dökün, çatalla karıştırarak omleti pişirin.omletin altı kızarınca tavanın ucuna doğru dürün,tersine çevirerek servis tabağına alın.sıcak olaraktan servis edin şimdiden afiyet olsun.

Mantarlı

Elli gram kadar mantarı limonlu tuzlu suda 0n beş dakika haşlayın, doğradıktan sonra biraz tereyağında sote edin. Çırpılmış yumurtalara karıştırın.

Maydanozlu

Bir tutam maydanozu çok ince bir şekilde kıyarak omlet malzemesine katın

Sosisli

2 sosisi bozuk para gibi doğrayarak, ayrı bir kapta tereyağı ile sote leyin ve malzemeye karıştırın.

Sucuklu

1 sucuğu bozuk para gibi doğrayarak, ayrı bir kapta biraz tereyağı ile sote leyin ve malzemeye katın.

Kuşkonmazlı

2 haşlanmış kuşkonmazı altı pişen omletin içine bütün yâda doğrayarak ilave edin ve birlikte dürün.

Patatesli

Orta boyada bir patatesi ince bir şekilde doğrayıp kızartın, altı pişen omletin içine katarak birlikte dürün.

Ispanaklı

300 gr ıspanağı haşlayın, kevgirle süzdükten sonra ince doğranmış soğan ile bir miktar tereyağında hafifçe kavurun. 7 kişilik omlet malzemesine ilave edip karıştırın.

Not: örnek olaraktan ben yedi adet malzemeyle yedi farklı çeşidi pratik olaraktan örnek verdim. Siz daha başka farklı malzemelerle bu şekilde omletinizi yapabilirsiniz.