1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (17 Oy, Puan: 3,12 5)
Loading...
Ev Yapımı Sucuk Tarifi

Ev yapımı sucuk ta püf noktalarına dikkat ederseniz çok lezzetli olacaktır,ayrıca yapımı da çok pratiktir.şimdi lezzetli olması için püf noktalarından bahsedelim,örneğin kasaptan 5 kilo kıyma aldınız,kıymanın içerisine böbrek yağı yada iç yağı kesinlikle kattırmayın,eskiden bu yağlara halk arasında don yağı derlerdi,bu böbrek yağı ve iç yağı sucukta olsun diğer çeşitlerde olsun yerken ağızda hemen azda olsa donma yapar bu da lezzet vermez.mümkün mertebe etin kendi yağı olan et yağı olması gerekir,et yağı dediğimiz yağ etin üzerindeki olan yağdır,kalite bakımından da diğer yağlardan daha lezzetlidir,böbrek yağı ve iç yağı genelde donma özelliği olduğundan dolayı kuru kıymada kullanılır çünkü donacak ki kıymayı muhafaza etsin.neyse ben konuyu fazla dağıtmadan ev yapımı sucuk nasıl olur yapılışına geçelim.

 

Ev yapımı sucuk malzemeleri:

  • 5 kilo kıyma
  • 100gr sarımsak
  • 100gr kırmızı toz biber(pul biberde olabilir bazı yörelerde yaprak biberde denilir)
  • 100gr kimyon
  • 20gr çemen
  • 20grkarabiber
  • 100gr tuz
  • Not: acıyı fazla sevmeyenler baharatçıdan malzemelerini alırken biberin fazla acısı olmayan tatlı biber dediğimiz biberden alabilirler.
  • Sucuğu doldurmak için:5 metre dana bağırsağı

 

Ev yapımı sucuk

Ev yapımı sucuk yapılışı: geniş bir kabın içerisine kıymamızı koyalım. Sarımsağımızı soyduktan sonra mikserde çekelim isteyen havanda da dövebilir. Ezilmiş sarımsağı kıymanın üzerine yukarda saymış olduğumuz malzemelerle birlikte katalım. Daha sonra güzelce yoğuralım, yoğurma işlemimiz bittikten sonra 3 saat kadar bekletelim, bu arada sucuğu dolduracağımız dana bağırsağını biraz tuzlu ılık suda ıslatalım.3 saat bekletmemizin sebebine gelince, karıştırmış olduğumuz baharatların kıymanın içerine tam olaraktan geçmesi içindir, bu şekilde yapılan sucuk daha lezzetli olacaktır. Şimdi artık sucuğun doldurma işlemine geçelim, et marinasına süzgeci ve bıçağı takılmadan sadece uzun honisi vardır onu takıyoruz ve honinin ucuna ıslatılmış olan bağırsağı takarak doldururuz, doldurulan sucuklar ister halka şeklinde yapılaraktan bir iple bağlanır, isterseniz salam şeklinde 10 cm aralıklarla bağlayabilirsiniz. Yapmış olduğumuz sucuğu güneş olmayan açık havada serin bir yerde 2 gün boyunca kuruttuktan sonra çokta fazla kurumaması için buzdolabına alabilirsiniz. Şimdi çoğunuz diyeceksiniz ki et makinesini nerden bulacağız kim uğraşacak bununla zahmetli iş derseniz onunda kolayı var, benim bazen uygulamış olduğum bir sistemdir, buzdolabı poşetlerine bir pişirimlik olacak şekilde koyduktan sonra dip frize koyuyorum. yenilecegi zaman köfte şeklinde keserekten kızartıyorum bu şekilde de çok güzel ve lezzetli oluyor size de tavsiye ederim, şimdiden afiyet olsun.

vermiş olduğum tarifin aynısını yapın ama doldurma şekli olaraktan size kolaylık olsun diye nasıl doldurulduğunu videodan izleyebilirsiniz.

3. She simply added crushed red pepper to give it a little kick, cinnamon and some secret ingredients. Paired with a BHB Nitro Stout and some good conversation, these crispity, crunchety pub wings inspire gateway thoughts to dessert wings and cheap oakleys breakfast wings alike. Perhaps a golden graham crusted, maple smoked bacon honey wing is in our near future.Alexis Fretz went into Cheap china Jerseys labor when she was just 19 weeks pregnantHer son Walter Joshua Fretz was born and died in her armsHer husband took photographs of the tiny baby and Fretz shared her story and pictures on her blogShe wanted to share the story with family and friends in her small town and not have the agony of retelling the traumatic experienceThe story spread much further afield and has been shared by thousands around the worldFretz says she hopes the story of her son Walter can help open up discussion about pre term labor and miscarriage, which affect more than 1 million women in America each yearByAnd yet Newton is routinely ridiculed as unintelligent, obnoxious and a bad role model for children. He has even been upbraided in a hectoring letter to the editor of his local Charlotte Observer for having a child out of wedlock. The golden boy of the NFL, Tom Brady, did the same thing in 2007, but no bother. Newton is clearly being held to a different standard, and this dichotomy is nothing new.He gets upset and frustrated with himself if it doesn’t quite cheap jerseys happen the way he wants it to happen. And that’s just him being hard on himself and I think that is part of his learning is learning to deal with Cheap NFL Jerseys that a bit better as well.”Our Regional News StoriesThe Northern AdvocateCrash driver charged with attempted murderA man whose ute bowled three lamp posts in a serious crash at the Kerikeri crossroadsHawke’s Bay TodayMcDonald’s ‘stabbing’ in Napier Two people were taken to hospital after a fight in Fake ray bans Napier McDonald’s last night. There is no doubt It will be really fast which should suit me coming from ITU and given the way of trained this year with Ryan and Andrea in the buildup for Rio.”I think sometimes these flat courses are harder than the hillier courses though because there is just no let up the whole bike, and there are so many big surges to try and break up the groups forming. Students can test this by setting up a kicking area for science fair visitors. Before every kick, visitors must state their shoe size. They Replica ray bans then kick the ball past preset distance markers. Students then chart the results. At the end of their fair, they can analyze the data to determine if big feet cheap nfl jerseys equal big kicks.

Bu Tariflerde ilginizi Çekebilir

Ev Yapımı Sucuk Tarifi için 17 Yorum yapıldı

  1. Sucuk tarifini en guzel bu site vermi. Daha once bircok yerden buldum denedim ama buradan daha iyisini bukamadim. Sadece sucugu kurutmak icin farkli yontemler aratsaniz buradan bakmanizi öneririm.evsimine gore farkli yontemler yazmışlar.
Ev Yapımı Sucuk Tarifi için Yorum Yapın

yemek tarifleri